تضمین استخدام و یک پرسش کلیدی از شرکت های معتبر

چندماه از طرح ایده‌ی دوره های آموزشی تضمین استخدام می‌گذرد. طی این مدت با پرسشهای فراوانی روبرو شده‌ایم که بسیاری از آنها، شخصی است. اما یکی از بهترین سوالات در زمینه این دوره ها را یکی از دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه پرسیده اند. ایشان یکی دو سالی است دنبال کار مناسب بوده و برای شرکتهای معتبر زیادی، رزومه فعالیتهای خود را فرستاده است.

به دلیل اینکه احتمالا این پرسش در ذهن افراد زیادی هست، آنرا با مدیرعامل درمیان گذاشتیم.

من یک حرفه ای هستم و تمام سرفصل‌های دوره تضمین استخدام را بلدم، چرا شرکت … مستقیما مرا استخدام نمی‌کند؟

ج – سلام. دوست عزیزم حرف شما درست! هیچ دانشجو یا فرد شاغل به کاری نیست که احساس توانمندی در حوزه ای که درس خوانده است را نداشته باشد.
اما توجه داشته باشید که حتی بهترین افراد، با رزومه های کامل و سابقه کارهایی در حد ۱۰ سال، هنگام ورود به هر سازمانی، باید با موارد زیر کاملا آشنایی و تسلط داشته باشند:
۱٫ فرهنگ سازمانی آن مکان، ایده ها و روشهای اجرایی و مدیریتی، نحوه ارتباطات و …
۲٫ انتظارات و استانداردهای مرتبط با سرفصلهای دوره
۳٫ همگن شدن با دیگر اعضای تیم در موضوعات سرفصلهای دوره

طبیعی است هر کاری نیاز به سرمایه گذاری دارد. اگر شما نتوانید برای کاری که در سال حداقل بین ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان برایتان درآمد و تضمین شغلی دارد، رقمی مثلا معادل ۵۰۰ هزارتومان تا یک و نیم میلیون تومان را سرمایه گذاری کنید، چه انتظاری دارید که شرکتهای معتبر IT، روی شما سرمایه گذاری انجام دهند؟

دوره های تضمین استخدام، دو مسیر دارد:

۱٫ چنانچه به توانمندی خود اعتماد دارید، با شرکت در این دوره های تضمین استخدام رایگان چیزی را از دست نخواهید داد. چون ابتدا شما سرمایه‌گذاری می‌کنید و در انتها اگر واقعا توانمند بودید، پولتان تمام و کمال از سوی کارفرما به شما بازگردانده خواهد شد.
۲٫ اگر در این مسیر، توانایی شما نیاز به رشد داشته باشد، خُب آنرا در یک دوره خوب با استاد خوب به دست خواهید آورد و این یک سرمایه‌گذاری حرفه‌ای است.

پس در هرحالت شما ضرر نمی‌کنید چون :

تضمین استخدام
در دوره های آموزشی تضمین استخدام چهار هدف را به دست می‌آورید؛
۱٫ تجربه ای در خصوص رفتار سازمانی کارفرما بدست خواهید آورد قبل از آنکه بخواهید تعهدی به وی بدهید.
۲٫ توانایی های خود را در یک گروه هم وزن خودتان به چالش خواهید کشید.
۳٫ اگر از عهده دوره و آزمونها در رقابت با افراد گروه، سربلند بیرون آمدید، هزینه به شما عودت می‌شود اگر نه، یک آموزش منحصر بفرد دیده اید.
۴٫ در یک گروه حرفه ای، توانسته اید یک شبکه سازی حرفه ای بکنید برای آینده‌ی شغلی‌تان.

دوست من، پرسش آخر من از شما این است؛ “آیا بهتر نیست به جای اینکه مستقیما به شرکتی بروید و حداقل شش ماه در آنجا وقت صرف کنید و به این نتیجه برسید که موقعیت و محیط و رفتار سازمانی آنرا نمی‌پسندید، در یک دوره آموزشی کوتاه مدت آنرا بشناسید؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *